3 معیار برتر گوگل برای ارزیابی تجربه کاربر

Google مجموعه ای از معیارها را تعیین کرده است که صاحبان سایت و مهندسان طراحی سایت هنگام بهینه سازی برای تجربه کاربر باید بر آنها تمرکز کنند.

معیارهای ارزیابی گوگل از تجربه کاربر

با تعریف این معیار ها که Core Web Vital نامیده می شوند ، گوگل قصد دارد راهنمایی واحدی برای سیگنال های با کیفیت ارائه دهد که به گفته “گوگل “برای ارائه یک تجربه کاربری عالی در وب ضروری است

 

“بهینه سازی برای کیفیت تجربه کاربر کلید موفقیت دراز مدت هر سایت در وب است.

خواه صاحب مشاغل ، بازاریاب یا توسعه دهنده باشید ، Web Vital می تواند به شما کمک کند تا تجربه سایت خود را کمی کنید و فرصت های بهبود را شناسایی کنید. “

 

Google بر اهمیت Core Web Vital نسبت به سایر معیارها تأکید دارد زیرا برای همه تجارب وب بسیار مهم است.

انتظارات کاربران از تجارب وب می تواند بسته به سایت و زمینه متفاوت باشد ، اما برخی از آنها بدون در نظر گرفتن مکان وب ، ثابت می مانند.

Core Web Vital نیازهای تجربه کاربری است که همه وب سایت ها برای رفع آنها تلاش می کنند. به طور خاص ، Google نیازهای اصلی کاربر را به عنوان بارگذاری ، تعامل و ثبات بصری شناسایی می کند.

در اینجا چگونگی نیازهای تجربه کاربر اندازه گیری می شود.

سنجش تجربه کاربری با هسته های اصلی وب (core web vitals)

گوگل می گوید دارندگان سایت می توانند کیفیت تجربه کاربری سایت خود را با این معیارها اندازه گیری کنند:

  • Largest Contentful Paint –  یک معیار مهم و کاربر محور برای اندازه گیری سرعت بارگیری قابل درک است زیرا وقتی محتوای اصلی صفحه بارگیری می شود ، نقطه ای را در جدول زمانی بارگیری صفحه نشان می دهد – یک LCP سریع به کاربر اطمینان می دهد که صفحه قابل استفاده است  اطلاعات بیشتر در مورد lcp
  • First Input Delay – تأخیر ورودی اول : پاسخگویی صفحه را اندازه گیری می کند و تجربه کاربران را هنگام تلاش برای تعامل با صفحه کمّی می کند. به عبارت دیگر سرعت پاسخگویی صفحه را به کلیک یا تعامل کاربر با المان های مختلف سایت را بررسی می کند. اطلاعات بیشتر در مورد fid
  • Cumulative layout Shit – تغییر چیدمان تجمعی : تغییر ناگهانی چیدمان صفحه را اندازه گیری می کند  و مقدار تغییر طرح غیرمنتظره محتوای صفحه قابل مشاهده را کمی می کند. هر چه این عدد کمتر باشد بهتر است. اطلاعات بیشتر در مورد cls

lcp seo

Google توضیح می دهد که چرا این سه معیار به طور خاص بسیار مهم هستند:

“همه این معیارها نتایج مهم کاربر محور را می گیرند ، فیلدهای قابل اندازه گیری هستند و دارای معادلات و ابزارهای معیاری تشخیصی آزمایشگاهی هستند.

به عنوان مثال ، اگرچه Largest Contentful Paint معیار بارگیری بالاترین سطح است ، اما به شدت به First Contentful Paint (FCP) و Time to First Byte (TTFB) نیز وابسته است ، که برای نظارت و بهبود حیاتی هستند. “

نحوه اندازه گیری Core Web Vital

گوگل قصد دارد دسترسی و اندازه گیری Core Web Vital را برای همه دارندگان سایت آسان کند.

گزارش Chrome UX

دارندگان سایت می توانند برای ارزیابی سریع عملکرد همه سیگنال ها از گزارش Chrome UX استفاده کنند. در حال حاضر ، مجموعه داده BigQuery هیستوگرامهای قابل دسترسی عمومی برای همه Core Web Vital ها را نمایش می دهد. Google در حال کار بر روی REST API جدیدی است که دسترسی به داده های URL و سطح مبدا را آسان می کند.

Core Web Vital Extension

Google در حال کار بر روی پسوند Core Web Vital برای مرورگر Chrome است که در حال حاضر در پیش نمایش برنامه نویس است.

در حالی که کاربر در وب مرور می کند ، افزونه Chrome یک نشانگر بصری در مورد وضعیت هر حیاتی را نشان می دهد.

در به روزرسانی های آینده ، این برنامه های افزودنی همچنین به کاربران امکان می دهد بینش های کاربر واقعی جمع شده (ارائه شده توسط Chrome UX Report) در مورد وضعیت هر هسته حیاتی برای URL فعلی و مبدا را مشاهده کنند.

به روزرسانی های ابزارهای موجود

گوگل چندین ابزار خود را به روز می کند تا اطلاعاتی خاص برای بهبود Core Web Vital ارائه دهد.

ابزارهای زیر طی ماه های آینده به روز می شوند:

  • Lighthouse
  • Chrome DevTools
  •  PageSpeed Insight
  • Search Console’s Speed Report
  • و سایر ابزارهای محبوب

سایر معیارهای ارزشمند چطور؟

Core Web Vital به همان اندازه که مهم هستند ، تنها معیارهای تجربه کاربری نیستند که می توان روی آنها تمرکز کرد.

همانطور که Google درک خود را از تجربه کاربر در حال پیشرفت بهبود می بخشد ، Core Web Vital ها را به صورت سالانه به روز می کند.

Google همچنین به روزرسانی در مورد نامزدهای آینده Web Vital ، انگیزه انتخاب آنها و وضعیت پیاده سازی را ارائه می دهد.

حداقل در حال حاضر ، این شرکت به طور گسترده ای در بهبود درک خود از سرعت صفحه سرمایه گذاری کرده است:

“با نگاه به آینده به سال 2021 ، ما در حال ساخت سرمایه گذاری در درک بهتر و توانایی اندازه گیری سرعت صفحه و سایر ویژگیهای مهم تجربه کاربر هستیم.

به عنوان مثال ، گسترش توانایی اندازه گیری تأخیر ورودی در همه تعاملات ، نه فقط اولین مورد. معیارهای جدید برای اندازه گیری و کمی سازی صافی. معیارهای ابتدایی و پشتیبانی که تحقق تجارب فوری و حفظ حریم خصوصی در وب را امکان پذیر می کند. و بیشتر.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *